Difúzne otvorené steny

K najväčším nepriateľom drevených konštrukcií patrí nepochybne vlhkosť. K problému vlhkosti pri drevostavbách sa dá postaviť dvojakým spôsobom- bojovať a brániť sa, alebo to brať ako prirodzené a prispôsobiť sa. Systém difúzne otvorenej steny využíva druhú možnosť, takže sa z vlhkosťou nesnaží bojovať, ale berie ju ako fakt a snaží sa jej prispôsobiť. 
Vlhkosť síce drevu škodí, ale len vtedy, ak nemá možnosť sa vysušiť. Základom je teda odvetranie všetkých drevených konštrukcií- viditeľných aj skrytých.
Vlhkosť, ktorá drevu škodí je najmä vlhkosť obsiahnutá vo vzduchu- vodné pary, ktoré sa vyprodukujú v dome a majú tendenciu vstupovať do obvodových stien. 

Teda jednoducho povedané DIFÚZNE OTVORENÁ STENA je stena, ktorá ,,dýcha". To znamená, že vlhkosť, ktorá vznikne v interiéry prechádza stenou a cez fasádu a vychádza von do ovzdušia. Pri systéme difúzne otvorenej steny sa používajú výlučne materiály na báze dreva, ktoré majú vynikajúce difúzne parametre a naviac aj výborné hygroskopické vlastnosti, čo znamená, že majú schopnosť vyrovnávať vlastnú vlhkosť s vlhkosťou okolitého prostredia a prirodzene ju regulovať. 
Takže princíp difúzne otvorenej steny vychádza z predpokladu, že malé množstvo vlhkosti, ktorá sa do konštrukcie zo strany interiéru dostane, nepoškodí konštrukciu, ak sa na strane exteriéru z konštrukcie zase odvetrá. 
Tento systém predstavuje špičkovú koncepciu steny pre zdravé, ekologické a energeticky efektívne budovy.